Unitronics - Falowniki VFD - SHEMECK
logo

Unitronics - Falowniki VFD

Unitronics - Falowniki VFD

Firma Unitronics mająca w swojej ofercie zintegrowane sterowniki PLC z panelami operatorskimi HMI, które z powodzeniem sprawdzają się w niejednym już zrealizowanym przez nas projekcie, proponuje nam nowe rozwiązania produktowe. Zasilane jedno- lub trójfazowo (1x230V AC lub 3x400V AC) napędy o zmiennej częstotliwości (VFD) - zwane także falownikami. 

Mamy w tym segmencie do dyspozycji trzy serie urządzeń UMI-B1 - STO - TUV SUD, UMI-B1 – UL, oraz UMI-B5 – UL, o mocach od 0,4 do nawet 110 kW. Dzięki szerokiemu wachlarzowi produktów mamy możliwość optymalizacji wydajności maszyny co przekłada się na obniżkę kosztów eksploatacji maszyny i ostatecznie na oszczędność energii. Naszym zdaniem już same te fakty zachęcają do szczegółowego zapoznania się z możliwościami omawianych napędów.

Falowniki Unitronics mogą być używane zarówno jako samodzielny produkt lub jako część kompletnego pakietu All-in-One ze sterownikami PLC + HMI serii: Samba™Vision™ i UniStream®.

W programie UniLogic, dedykowanym do sterowników serii UniStream, zostały wprowadzone dedykowane bloki funkcyjne do sterowania falownikami Unitronics. Dzięki temu integracja falowników ze sterownikami UniStream jest niezwykle prosta i intuicyjna.

Dodatkowo, Unitronics dostarcza nam wsparcie dedykowane do falowników tej firmy w postaci akcesoriów, takich jak: uchwyt do zewnętrznego montażu paneli, panele LCD oraz LED, płyty do montażu kołnierzowego, filtry C2 oraz C3 oraz osłonki na otwory wentylacyjne, rezystory hamujące.

Poniżej w ramach podsumowania przedstawiamy główne cechy falowników marki Unitronics:

Zgodność z normami CE, TUV-SUD Safety Mark

Bezczujnikowe sterowanie wektorowe i momentowe

Port RS485, protokół Modbus RTU

Funkcje  sterowania: MODBUS, analog, digital, PID, pulse

Zdalny dostęp do falownika poprzez darmowy program UniLogic

Monitorowanie i debugowanie VFD za pomocą Scope Trace

Wbudowana funkcja STO (Safe Torque Off)

Wbudowane moduły dynamicznego hamowania

Opcje montażu: ściana, kołnierz, szyna DIN

Wbudowany filtr EMC

Mamy nadzieję, że tak jak i poprzednie produkty, które znalazły nabywców i z powodzeniem znalazły swoje miejsce na rynku automatyki przemysłowej, tak i falowniki firmy UNITRONICS znajdą swoich zwolenników i na stałe zawitają to wszelkiej maści realizowanych projektów.

Z pozdrowieniami:

ekipa SHEMECK.

Udostępnij:

Warto zobaczyć

Propozycje

Potrzebujesz pomocy?