Praktyczna prezentacja powiadamiania smsowego przy użyciu modemu AGS-11-SM - SHEMECK
logo

Praktyczna prezentacja powiadamiania smsowego przy użyciu modemu AGS-11-SM

Praktyczna prezentacja powiadamiania smsowego przy użyciu modemu AGS-11-SM

AGS-11-SM jest prostym urządzeniem, które może być wykorzystywane do autoryzowanego dostępu do drzwi, sterowania bramami, przełączania zdalnych urządzeń lub systemów parkingowych. Urządzenie to może być używane w miejscach, które wymagają włączenia / wyłączenia systemu, urządzeń, zdalnych modułów za pomocą połączenia z telefonem komórkowym oraz do zabezpieczania mienia przed uszkodzeniem.

Modem AGS-11-SM wyposażony jest w 2 wejścia cyfrowe i dwa wyjścia przekaźnikowe 3A, 230VAC. Każda zmiana stanu wejścia może, oprócz wysłania komunikatu SMS na telefon, załączyć przekaźnik wyjściowy. Przykładowo, mając podłączony czujnik ruchu do wejścia w modemie AGS-11-SM i do przekaźnika na wyjściu lampę świetlną możemy uzyskać efekt podwójny, a mianowicie czujka daje sygnał do modemu to automatycznie lampa się zapala i dostajemy SMS powiadamiający na telefon. Po czym możemy zadzwonić na numer naszego modemu AGS-11-SM i uaktywni się drugie wyjście przekaźnikowe, pod które może być podłączona syrena alarmowa. To tylko pierwszy z brzegu przykład zastosowania naszego urządzenia. Kolejnym może być kontrolowanie poziomu cieczy w zbiorniku, po przekroczeniu dopuszczalnego poziomu automatycznie załącza się pompa zrzutowa i dostajemy powiadomienie smsem. Wdzwaniając się w AGS-11-SM możemy uruchomić dodatkową pompę, tak aby szybciej osiągnąć bezpieczny poziom wody. 

AGS-11-SM jest konfigurowany za pomocą smsów, komendy i polecenia są opisane w instrukcji obsługi. Zasilacz wtyczkowy jest w komplecie dostarczany razem z modemem. Do poprawnej pracy modem AGS-11-SM potrzebuje oczywiście karty SIM. Obsługiwane są tylko autoryzowane numery telefonu, możemy ich zapisać aż 64. Każde nawet poprawne komendy konfigurujące, ale wysyłane z numerów nieautoryzowanych będą odrzucane. 

Jeśli nasz modem Cię zainteresował i chcesz go samemu przetestować to zapraszamy do kontaktu w celu darmowego wypożyczenia. 

Udostępnij:

Warto zobaczyć

Propozycje

Potrzebujesz pomocy?