FAQs

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Wyróżnione Pytania

Jak długo trwa wysyłka i dostawa towaru?

Jeżeli towar widnieje w sklepie jako dostępny wysyłka towaru jest prowadzona w przeciągu 1-2 dni. Wszystko zależy od godziny i zamówienia. Jeżeli z jakiś powodów nie możemy wysłać towaru wtedy od razu kontaktujemy się z osobą zamawiającą. W razie wymogu nagłej wysyłki zalecamy dodatkowy kontakt z nami.


Czym się różni zasilacz stałoprądowy od stałonapięciowego?

Zasilacz stałoprądowy ma stały prąd na wyjściu, stałonapięciowy stałe napięcie na wyjściu. Oznacza to, że układ zasilacza pilnuje konkretnego napięcia a prąd ulega zmianie lub na odwrót pilnuje stałego prądu przy zmianie napięcia. Różne rodzaje zasilacza stosuje się w zależności od zasilanego układu, który będzie korzystał z prądu lub napięcia.


W zależności od serii zasilacza, może posiadać on dodatkowe funkcje (np. regulacji prądu bądź napięcia).


Sekcje FAQ

Pytania dotyczące sklepu
Jak długo trwa wysyłka i dostawa towaru?

Jeżeli towar widnieje w sklepie jako dostępny wysyłka towaru jest prowadzona w przeciągu 1-2 dni. Wszystko zależy od godziny i zamówienia. Jeżeli z jakiś powodów nie możemy wysłać towaru wtedy od razu kontaktujemy się z osobą zamawiającą. W razie wymogu nagłej wysyłki zalecamy dodatkowy kontakt z nami.


Jak zamówić i jak zapłacić za produkt?

Zamówienia produktu lub produktów w naszym sklepie internetowym można dokonać za pomocą strony internetowej (jako gość lub jako zalogowany użytkownik), za pomocą maila lub telefonicznie. Podczas zamówienia dostępnymi płatnościami są: płatności elektroniczne - oparte o bezpieczne protokoły Przelewy24, przelew bankowy standardowy - opłacamy fakturę proformę lub płatność przy odbiorze.


Pytania dotyczące sterowników
W jaki sposób można zaprogramować sterowniki Unitronics Jazz

Sterowniki Unitronics z serii Jazz i M90 programuje się za pomocą darmowego oprogramowania U90 Ladder. Zalecamy pobranie najnowszej wersji ze strony producenta U90Ladder. Proszę pamiętać, że nie zawsze kabel do programowania jest zawarty w opakowaniu, jeżeli nie posiadają Państwo takiego przewodu prosimy przed zakupem skontaktować się z nami. W przypadku sterowników jedynie z portem RS232 należy zaopatrzyć się w komputer posiadający taki port lub przejściówkę np. UPORT1110


W jaki sposób można zaprogramować sterowniki serii Vision (Visilogic) i Samba

Sterowniki Unitronics z serii Jazz programuje się za pomocą darmowego oprogramowania Visilogic. Zalecamy pobranie najnowszej wersji ze strony producenta VisiLogic. Proszę pamiętać, że nie zawsze kabel do programowania jest zawarty w opakowaniu, jeżeli nie posiadają Państwo takiego przewodu prosimy przed zakupem skontaktować się z nami. W przypadku sterowników jedynie z portem RS232 należy zaopatrzyć się w komputer posiadający taki port lub przejściówkę np. UPORT1110


Jaka bateria jest w sterownikach Unitronics serii Vision i Samba?

W sterownikach z obu tych serii bateria jest tego samego typu - CR2450N:

CR2450N_v06.pdf


Pytania dotyczące zasilaczy
Co oznacza w nazwie modelu zasilacza skrót „DA”?

DA jest to skrót od DALI (Digital Addressable Lightning Interface). Jest to protokół umożliwiający komunikację między źródłem światła(np. oprawa LED) a systemem sterującym. Takie rozwiązanie daje nam sposobność sterowania oświetleniem za pomocą urządzeń różnych producentów, które obsługują ten sam standard.


Jakie jest napięcie zasilające zasilaczy RS-25-15 oraz pozostałych z grupy RS

Zasilacze serii RS firmy Mean Well mogą zostać zasilone napięciem stałym lub przemiennym. Napięcie zasilania zawiera się w przedziałach 88-264 dla VAC i  124-370 dla VDC. Warto również sprawdzić inne serie zasilaczy które mogą zostać zasilane szerokim zakresem napięć


Metody regulacji jasności świecenia LED

Mean Well w wybranych seriach zasilaczy(np. HLG) udostępnia 3 metody regulacji: (1~10VDC, PWM, rezystor):

a) 1~10VDC – metoda polega na podaniu na wejściu sterującego napięcia stałego 1-10V,
b) PWM(Pulse Width  Modulation) – używając regulatora bądź sterownika elektronicznego wyposażonego w wyjście impulsowe PWM, możemy sterować mocą wyjściową zasilacza.
c) Rezystor – regulacja za pomocą dodatkowego potencjometru 100kΩ.


Więcej >>
Pytania dotyczące sklepu sieci przemysłowych
Gdzie znajdę hasło do serwera NPORT (NPORT 5110, NPORT 5130, NPORT 5150)

W nowo otrzymanym serwerze portów szeregowych firmy Moxa hasłem do web aplikacji jest "moxa"


Czy serwery portów szeregowych będą nadawały się do kas fiskalnych?

Serwery portów szeregowych MOXA zostały już kilkakrotnie sprawdzone na działanie z kasami fiskalnymi. We wszystkich przypadkach połączenie działało poprawnie i było nawet możliwe wysyłanie danych z kilku stanowisk do jednej kasy fiskalnej. Oczywiście nie można brać tego jako 100% reguła i aby być pewnym należy sprawdzić wcześniej możliwość pracy z kasą fiskalną.