Hannover Messe 2017 - SHEMECK
logo

Hannover Messe 2017

Hannover Messe 2017

W związku z tym, że firma SHEMECK stara się być na bieżąco jeżeli chodzi o pojawiające się nowości w świecie szeroko pojętej automatyki przemysłowej, nie mogło nas zabraknąć w roli odwiedzający na tegorocznej edycji HANNOVER MESSE 2017. Wpływ na naszą decyzję miała nie tylko możliwość zobaczenia w jednym miejscu innowacyjnych produktów prezentowanych przez firmy z całego świata, ale również świadomość, że w tegorocznej edycji targów Polska była krajem partnerskim, dzięki czemu mieliśmy możliwość zobaczenie tego co dzieje się na rodzimym rynku.

Targi odbyły się w dniach 24 - 28 kwietnia w Hannowerze i tradycyjnie były miejscem prezentacji najnowszych technologii przemysłowych, wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, oraz rynków zbytu. Skala targów Hanowerskich jest ogromna i trudno znaleźć inne wydarzenie wystawiennicze o tej wielkości na świecie. W 24 halach oraz szeregu pawilonów wystawowych których powierzchnia wynosiła około 400 tys. m², 6,5 tysiąca wystawców z 70 krajów prezentowało swoje produkty i rozwiazania z dziedziny automatyki i robotyki, budowy maszyn, komunikacji, oprogramowania oraz elektrotechniki. Organizatorzy spodziewali się około 200 tysięcy gości, wśród których oprócz przedstawicieli międzynarodowych koncernów pojawić się mieli także inżynierowie i kadra menadżerska z małych oraz średniej wielkości przedsiębiorstw. Wśród odwiedzających,  duża część osób poszukiwała kontaktów do nowych dostawców.

Dodatkowo całe wydarzenie wzbogacone było o targi specjalistyczne:

Industrial Supply - Dostawy Materiałów do Produkcji oraz Komponentów i Systemów dla Przemysłów Pojazdów Mechanicznych, Maszynowego i Urządzeń Przemysłowych

Digital Factory - Zintegrowane Procesy Przemysłowe oraz Systemy Informatyczne i Telekomunikacyjne

Industrial Automation - Automatyzacja Produkcji i Procesów oraz Systemy Automatyzacji

Research & Technology - Prace Badawczo-Rozwojowe i Transfer Technologi

Energy - Wytwarzanie Energii Źródeł Konwencjonalnych i Odnawialnych, Zaopatrzenie w Energię oraz Przesył i Dystrybucja Energii.

Tak jak wspomniałem wcześniej tegoroczne wydarzenie oprócz miejsca spotkań przedsiębiorców i wynalazców z całego świata, miały jeszcze jeden pozytywny aspekt. Mianowicie Polska była współgospodarzem tegorocznej edycji Hannover Messe.  SciTech Poland oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju prezentowały łącznie 27 rodzimych koncepcji, począwszy od badań, po produkty i rozwiązania gotowe do wdrożenia. Ich autorami są zespoły badawcze z uczelni i instytutów naukowych, studenci – laureaci projektu Najlepsi z najlepszych oraz Polskie firmy.

Wydarzenie to było też miejscem i możliwością do zacieśnienia więzów kooperacyjne pomiędzy przemysłem niemieckim, europejskim a polskim. To jest miejsce, gdzie można pogłębiać relacje partnerskie, gdzie zawiera się kontrakty i znajomości biznesowe. Owocem takich działań są konkretne pieniądze, umowy, oraz rosnące wskaźniki również dla polskiego przemysłu. Polska na tegorocznych targach starała się pokazać z jak najlepszej strony. Prezentując nasze rodzime przedsiębiorstwa, produkty, wynalazki i gospodarkę. Pokazać je od bardziej nowoczesnej, innowacyjnej strony. Pokazać technologię, produkty, które świadczą o tym, że mamy potencjał by być w ścisłej czołówce nowatorskich firm na świecie.

Wśród polskich wystawców można było zobaczyć:

Tramwaj Indywidualny - to pojazd elektryczny, działający w oparciu o system PRT, który powstał na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej;

15-milimetrowy mikrorobot – który naśladuje sposób poruszania się gąsienicy oraz jest napędzany i kontrolowany za pomocą światła. Monolityczny robot powstał na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, przy użyciu inteligentnych materiałów nowej generacji;

Nowy tomograf PET - urządzenie, które przy niskich nakładach kosztów gwarantuje zwiększoną efektywność pracy;

Ursus Bus S.A. – światowy producent pojazdów, który zaprezentował elektryczny autobus.

Tegoroczne targi były naprawdę ciekawym i pełnym innowacyjnych rozwiązań miejscem, możliwość zobaczenia tylu różnorodnych rozwiązań w jednych miejscu, oraz porozmawiania z ludźmi z innych zakątków globu, jak zwykle pozytywnie wpływa na prestiż wydarzenia. My jesteśmy zadowolenie z wyjazdu i miejmy nadzieję, że za rok również będzie nam dane gościć na HANNOVER MESSE.

Z pozdrowieniami:

Ekipa SHEMECK.

 

Udostępnij:

Warto zobaczyć

Propozycje

Potrzebujesz pomocy?