AUTOMATICON 2017 - SHEMECK
logo

AUTOMATICON 2017

AUTOMATICON 2017

W dniu 14 marca 2017 roku W Warszawie rozpoczęły się 23. Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów - Automaticon. Przez 4 dni ponad 300 wystawców z kilkunastu krajów przedstawiało swoje najnowsze rozwiązania z dziedziny szeroko pojętej automatyki. To największe w pełni profesjonalne forum dedykowane producentom, dystrybutorom a także odbiorcom automatyki przemysłowej po raz kolejny zagościło do stolicy.

Ekipa SHEMECK również miała przyjemność pojawienia się na targach, zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z tego wydarzenia:

Tak jak w poprzednich latach wystawcy zgromadzili się w nowoczesnym obiekcie EXPO XXI w Warszawie, gdzie mieli możliwość promowania nowatorskich rozwiązań technicznych i zaprezentowania najnowszych osiągnięć z dziedziny automatyki, robotyki i pomiarów przemysłowych. 

 

Targi adresowane są głównie do przedstawicieli wszystkich branż szeroko rozumianej automatyki, również dla tych którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z tym tematem. Organizatorzy aby wyjść naprzeciw stale rosnącym oczekiwaniom ze strony odwiedzających studentów i uczniów, pierwszy dzień targów ustanowili Dniem Edukacyjnym. 

Na targach dało się zauważyć ogólny zarys tematyczny obejmujący aparaturę kontrolno pomiarową oraz elementy automatyki, w tym między innymi: systemy monitorowania, czujniki, systemy wizyjne, automatyzację, pompy, zawory, roboty przemysłowe wraz z bogatym oprogramowaniem do nich, napędy elektryczne, pneumatyczne i hydrauliczny, laboratoria aparatury pomiarowej do celów przemysłowych, naukowych i dydaktycznych. Ponadto elektronika przemysłowa, komponenty, a także szeroki wachlarz usług konsultingowych, projektowych i wykonawczych. Targi Automaticon to również bogate źródło wiedzy dla integratorów i projektantów systemów. Oprócz prezentacji firm dodatkowym wsparciem i uzupełnieniem dla ponad 300 wystawców głównie z Polski i Niemiec był cykl seminariów i wykładów branżowych. W tegorocznym harmonogramie prelekcji głównym tematem wśród zebranych gości była dyskusja na temat oświetlenia LED w trudnych warunkach przemysłowych, zasad bezpieczeństwa przy budowie, instalacji i eksploatacji stanowisk zrobotyzowanych a także mikrofalowych czujników poziomu dla produktów spożywczych i chemicznych. Analizowano również nowe innowacyjne rozwiązania współczesnej automatyki w maszynach przemysłowych, odbył się przegląd systemów napędowych oraz praktyczny pokaz z udziałem uczestników. Do tego liczne panele dyskusyjne wraz z analizą pojedynczych konkretnych przypadków. 

Po raz kolejny organizatorzy stanęli na wysokości zadania i wszyscy którzy przybyli do Warszawy w dniach 14-17 marca 2017 roku, mogli na wyciągnięcie ręki zobaczyć nie tylko najnowsze rozwiązania z zakresu robotów przemysłowych, nowe trendy i technologie ale również zdobyć wiedzę i wsparcie specjalistów.

Organizatorami 23. Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów - Automaticon byli: Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz firma MVM sp. z o.o. Wstęp na to wydarzenie, zarówno na wystawy jak i konferencje był darmowy.

 

Z pozdrowieniami:

Ekipa SHEMECK

 

Udostępnij:

Warto zobaczyć

Propozycje

Potrzebujesz pomocy?