XXV Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło 2017 - SHEMECK
logo

XXV Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło 2017

XXV Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło 2017

Dopiero co opadły emocje po targach AUTOMATICON a już mieliśmy okazje pojawić się w roli obserwatorów na kolejnym wydarzeniu prezentowanym w halach EXPO XXI. Tym razem do Warszawy w dniach 22-24 marca, po raz 25 zagościły  „XXV Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2017” i po raz 15 „XV Międzynardowe Targi ELEKTROTECHNIKA”. 


Wydarzenie po raz kolejny zgromadziło wystawców i odwiedzających zarówno z Polski jak i całego świata. Przybyli do Warszawy goście mogli w jednym miejscu zobaczyć nowinki z rynku oświetleniowego i elektrotechnicznego. Dzięki wystawowo-szkoleniowej formie Targów ŚWIATŁO i ELETROTECHNIKA, wzbogaconej o liczne konferencje, panele dyskusyjne, szkolenia, seminaria i warsztaty, przybyli odwiedzający mieli możliwość oprócz pozyskania cennej wiedzy, zobaczenia na własne oczy najnowszego sprzęt i technologii dostępnych na rynku.

 

W związku z tym, że odwiedziliśmy miejsce wystawowe pod kątem produktów które mamy w ofercie – zasilacze MEAN WELL, skupiliśmy się na oświetleniowej części targów. 

Trzeba przyznać, że to wydarzenie obecne od 25 lat, na stałe wpisało się w kalendarz imprez targowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Misja branżowej edukacji, która przez lata przyświecała organizatorom zaowocowała pojawieniem się nowej jakości na polskiej mapie targowej. Targi ŚWIATŁO to nie tylko największe branżowe targi oświetleniowe w Europie Środkowowschodniej, lecz również jedyne wydarzenia branżowe w Polsce łączące prezentację najnowszych produktów z koncepcją szkoleniową. 

Targom towarzyszyło wiele rozmaitych wydarzeń skierowanych do projektantów wnętrz i architektów, liczne seminaria, panele dyskusyjne oraz warsztaty wzbogacone o ciekawostki ze świata oświetlenia oraz konkursy  z wiedzy branżowej. 

 

Wystawcy prezentowali swoje rozwiązania związane z oświetleniem mieszkaniowym, dekoracyjnym oraz zewnętrznym, nie zabrakło również oświetlenia technicznego. Zdecydowana większość prezentowanych rozwiązań stanowiły systemy LEDowe, zarówno gotowe źródła jak i wykorzystujące moduły, paski i chipy. Dało się zaobserwować szeroki asortyment oświetlenia scenicznego, awaryjnego i ewakuacyjnego. Sporą część ekspozycji stanowiły LEDowe źródła światła oraz układy zasilania i sterowania.

Po raz pierwszy w trakcie gali otwarcia, zostały przyznane nagrody OSOBOWOŚĆ ROKU 2016. Nagroda była przyznawana za  działalność osób fizycznych, które przyczyniły się do rozwoju branży elektrotechnicznej, elektrycznej, elektroenergetycznej, teletechnicznej i oświetleniowej poprzez swoją działalność w obszarze przemysłu, usług, nauki, popularyzacji wiedzy a także prawa, normalizacji i kształtowania przedsiębiorczości w Polsce.  Drugim bardzo ważnym celem przyznawanych nagród, było pokazaniu anonimowych do tej pory osób, które swoimi działaniami wpływają na rozwój branży i stanowią wzory do naśladowania.Targom ŚWIATŁO 2017 towarzyszyła Konferencja Architektura-Światło-Przestrzeń. 23 marca 2017, już po raz 19-sty projektanci oświetlenia spotkali się z przedstawicielami świata architektury. Również zostały rozstrzygnięte konkursy na najlepszą inwestycję oświetleniową i najlepiej oświetloną gminę 2016.

Można śmiało powiedzieć, że kolejna jubileuszowa edycja spotkała się z aprobatą przybyłych gości. Odwiedzający nie mogli narzekać na brak atrakcji i wiedzy która była na wyciągnięcie ręki. Organizatorom udało się w jednym miejscu zgromadzić wiele firm z branży, promując tym samym ich produkty, jednocześnie dbając o bogatą ofertę warsztatową dla uczestników targów, którzy mogli brać udział w seminariach naukowych, konferencjach i szkoleniach dla specjalistów, obejmujących prezentację sprzętu i najnowszych technologii stosowanych w branży oświetleniowej, elektrotechnicznej i budownictwie. 

Podsumowując, rynek oświetleniowy ma się dobrze, rozwija się co przekłada się na pozytywne myślenie na przyszłość. Cieszy nas to niezmiernie ponieważ w naszej ofercie mamy szeroki asortyment zasilaczy LEDowych firmy MEAN WELL, które idealnie wpasowują się branże oświetleniową.

Z zaciekawieniem oczekujemy stycznia 2018, kiedy to odbędzie się kolejna edycja tragów.

 

Z pozdrowieniami:

Ekipa SHEMECK.

 

 

Udostępnij:

Warto zobaczyć

Propozycje

Potrzebujesz pomocy?