NTS/NTU Przetwornice DC-AC rzeczywista sinusoida - SHEMECK
logo

NTS/NTU Przetwornice DC-AC rzeczywista sinusoida

NTS/NTU Przetwornice DC-AC rzeczywista sinusoida

W marcu 2022 roku firma MEAN WELL zaczęła wprowadzać  na rynek nowe przetwornice z czystą sinusoidą oznaczone jako NTS i NTU(wbudowany tryb UPS). Jak informuje producent urządzenia te odróżniają się od inwerterów klasy konsumenckiej, oferując wysoką niezawodność klasy przemysłowej, wysokie bezpieczeństwo i jakość oraz co ważne uwzględniając ochronę środowiska. Zastosowano również nowe cyfrowe inteligentne układy scalone i precyzyjnie wyselekcjonowane materiały konstrukcyjne.

Producent oferuje nam szereg dodatkowych opcji i funkcji. Możemy ich użyć za pośrednictwem przełączników umiejscowionych od strony wyjścia. Mamy tutaj do dyspozycji możliwość regulowania napięcia wyjściowego oraz częstotliwości (50HZ lub 60Hz), włączenie lub wyłączenie oszczędzania energii w trybie spoczynku. Zdalnego włączenia lub wyłączenia urządzenia przez podłączenie przełącznika do wyjście RC. W modelach 750W i większych producent oferuje wbudowane złącze RS232, które umożliwia nam komunikację z zewnętrznym kontrolerem lub PC. I tak podłączając sterownik programowalny mamy do wglądu między innymi w takie dane jak:

- temperaturę wewnętrzną urządzenia,

- stan działania oraz ostrzeżenia, np. o rozładowaniu akumulatora czy przeciążeniu,

- napięciu wyjściowym przetwornicy,

- orientacyjnym % naładowania akumulatora.

Modele z serii NTS mają również możliwość chwilowego przeciążenia. Funkcja ta jest przydatna ze względu na to, iż wiele urządzeń powszechnego użytku posiada duży prąd rozruchu. I tak np. model o mocy 750W można przeciążyć do 1500W przez czas 60ms. 

Przykładowe zastosowanie w aplikacji:

NTS

Seria NTU, jak to zostało zaznaczone wcześniej ma wbudowany tryb UPS, przetwornice z tej serii mają wbudowane dwa wejścia zasilania, wejście AC do podłączenia zasilania oraz wejście DC do podłączenia akumulatorów. W sytuacji, kiedy nastąpi zanik napięcia AC, przetwornica przełącza się automatycznie na zasilanie akumulatorowe. 

Przykładowe zastosowanie w aplikacji:

NTU

Serie przetwornic NTS/NTU sprawdzają się tam gdzie brak jest dostępu do sieci elektroenergetycznej lub nastąpił jego czasowy brak, np. w domu podczas awarii zasilania, na jachtach, przyczepie campingowej czy w domku letniskowym przy instalacji paneli solarnych.

Podsumowując, serie przetwornic NTS/NTU zastępują starą generację serii TS, wdrożono nowe rozwiązania i zastosowano sprawdzone zabezpieczenia. Wraz z wieloma funkcjami Mean Well oferuje nam w pełni funkcjonalne urządzenia, które doskonale sprawdzą się zarówno w domowym zastosowaniu, jak i w terenie, poniżej jeszcze klika głównych zmian:

tabelka zmian

Dziękuję za uwagę!

Udostępnij:

Warto zobaczyć

Propozycje

Potrzebujesz pomocy?