Inteligentny dom na PLC - SHEMECK
logo

Inteligentny dom na PLC

Inteligentny dom na PLC

Sterowanie, monitoring i archiwizacja danych w aplikacjach inteligentnych domów to bardzo popularne zagadnienie w ostatnich latach. Nadzór nad domowymi systemami z poziomu smartfona czy komputera jest dla wielu ciekawą opcją i opłacalną wygodą, która jest możliwa dzięki systemom automatyki budynkowej w dzisiejszych czasach.  Producenci gotowych rozwiązań tego typu przekonują, że ich produkty są najlepsze bo są dedykowane do inteligentnych domów i pod tym kątem projektowane. To w dużej mierze prawda, ale jednocześnie są to najdroższe rozwiązania. Zdecydowanie tańszą opcją będzie zbudowanie takiego systemu na bazie sterownika PLC i dokładaniu do niego niezbędnych podzespołów. Sterowniki swobodnie programowalne PLC dają ogromne możliwości aplikacyjne, tzn. praktycznie dowolność przy dodawaniu nowych modułów poszerzających funkcjonalność systemu.  Natomiast wymagają od instalatora/programisty większego zaangażowania przy pracach programistycznych. Więcej czasu jest potrzebne na skonfigurowanie całości niż przy gotowych rozwiązaniach dla inteligentnych domów, ale całościowo i tak jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze, dlatego poniżej postaramy się przedstawić pozycje z naszej oferty, które sprawdzą się idealnie w aplikacjach inteligentnych domów.

1. Sterowniki PLC zintegrowane z ekranem dotykowym to idealna propozycja dla projektów automatyki budynkowej. Wyświetlacz kolorowy, dotykowy i z PLC oraz wbudowanymi wejściami i wyjściami, możliwymi oczywiście o rozszerzenie, to odpowiednia propozycja na centralny punkt sterowania i nadzoru naszej aplikacji inteligentnego domu. Mamy tu na myśli sterownik PLC  model V700-T20BJ firmy Unitronics.

2. Dla osób lubiących programowanie w otwartej platformie Arduino mamy odpowiednią propozycję w postaci sterowników marki Industruino. Posiadają one wbudowane wejścia i wyjścia, komunikację RS485, ethernet, GSM/GPRS. Jest to zdecydowanie najbardziej ekonomiczne rozwiązanie z naszej oferty o ogromnych możliwościach. Dostępne modele znajdziemy tutaj: Industruino.

3. Praktycznie w każdej instalacji inteligentnego domu są systemy sterowania dotyczące oświetlenia. Jego włączania i wyłączania zależnego od obecności osób w pokoju oraz regulacja jasności świecenia. Sterowanie oczywiście może być realizowane na wiele sposobów, ale jednym z bardziej popularnych jest komunikacja po protokole DALI z zasilaczami lamp oświetleniowych. Takie rozwiązania posiadamy w swojej ofercie i jest ich całkiem sporo: zasilacze DALI

Udostępnij:

Warto zobaczyć

Propozycje

Potrzebujesz pomocy?