Nowa seria zasilaczy HDR - SHEMECK
logo

Nowa seria zasilaczy HDR

Nowa seria zasilaczy HDR

Rozwój technologii, coraz częściej widoczna automatyzacja procesów życiowych i przemysłowych, stawia nam nowe wyzwania w kwestii sposobu, miejsca i wielkości instalowanych projektów. Dotyczy to zarówno niewielkich systemów w instalacjach domowych, jak i większych systemów szaf przemysłowych, oraz coraz bardziej popularnych „inteligentnych domach”. Systemy te powinny cechować się prostą konfiguracją, bezpieczeństwem i wysoką sprawnością. Z punktu widzenia eksploatacji i użytkownika ważnymi elementami jest prosty montaż, praktyczna obsługa, jak i ewentualne wprowadzanie zmian w przyszłości.

Te wszystkie stawiane nam wyzwania, powodują, że poszukujemy satysfakcjonujących i spełniających nasze oczekiwania  rozwiązań, wiadomo dysponujemy określonym budżetem i oczekujemy produktu nie awaryjnego dobrego jakościowo. Tutaj z pomocą i gotowymi rozwiązaniami przychodzi nam firma Mean Well – jeden ze światowych producentów urządzeń zasilających. Podążając za trendem miniaturyzacji i wyzwaniom stawianym przez klientów, wprowadził w 2017 roku na rynek serię montowanych na szynę DIN zasilaczy HDR. To kolejna generacja zasilaczy będąca następcą popularnej serii DR w ultrawąskiej obudowie z izolacją klasy II, w rozmiarze 1/2/3 modułów montażowych szybko zyskały uznanie wśród użytkowników. Innowacyjne rozwiązania użyte w procesie technologicznym oraz przystępna cena w dużym stopniu przyczyniły się do tego sukcesu. 

Zasilacze HDR występują w wersjach o mocy 15, 30, 60 oraz 100 W, przy szerokim wyborze napięć wyjściowym 5, 12 ,15, 24 i 48 VDC możliwością regulacji potencjometrem stanowią pokaźną ofertę i na pewno każdy użytkownik znajdzie coś pod swoje potrzeby. Dodatkowo szeroki zakres napięcia wejściowego(85-264VAC lub 120-370VDC) oraz temperatura pracy od -30  ̊ do +70  ̊C, wraz z niskim poborem mocy bez obciążenia <0.3 W, stawiają wysoko poprzeczkę konkurencji.  Sprawność na poziomie 87% przy niewielkim rozmiarze urządzenia jest satysfakcjonującym wynikiem, do tego wiele zabezpieczeń oraz norm jakie spełniają zasilacze to już u Mean Wella standard. Zasilacze są zgodne z LPS (Limited Power Source), maja możliwość regulacji napięcia wyjściowego oraz sygnalizowany Stan pracy urządzenia diodą LED. Ciekawą i przydatną informacją dotyczącą modelu HDR-15-48 jest fakt, że jako jedyny model na rynku który łączy w sobie kompaktowe wymiary, niewielką moc wyjściową oraz napięcie 48VDC – szczególnie przydatne w rozwiązaniach typu PoE. 

Seria HDR objęta jest 3 letnią gwarancją producenta i z powodzeniem znajduje zastosowanie w automatyce przemysłowej, budynkowej, instalacjach domowych oraz doskonale nadają się do zasilania pojedynczych urządzeń.

Udostępnij:

Warto zobaczyć

Propozycje

Potrzebujesz pomocy?