Zasilacze XLG-240-48-ABV i XLG-320-48-ABV do zastosowania w rolnictwie. - SHEMECK
logo

Zasilacze XLG-240-48-ABV i XLG-320-48-ABV do zastosowania w rolnictwie.

Zasilacze XLG-240-48-ABV i XLG-320-48-ABV do zastosowania w rolnictwie.

Chociaż oświetlenie LED jest głównie kojarzone z zastosowaniem w codziennym użytkowaniu, Mean Well ma w swojej ofercie również modele do dedykowanych rozwiązań. Producent opracował zasilacze z serii XLG-240-48-ABV oraz XLG-320-48-ABV ze stałym napięciem wyjściowym i ściemniaczem, bez migotania, przeznaczony do specjalnych opraw oświetleniowych stosowanych w oświetleniu hodowli drobiu, który jest dostępny dla klientów na całym świecie w standardowym formacie zasilania. Główny nacisk przy tworzeniu tego rozwiązania położono na zapewnienie korzyści ekonomicznych i warunków przyjaznych zwierzętom w zastosowaniu oświetlenia w szeroko rozumianym rolnictwie. W tym typie oświetlenia, wzięto pod uwagę niektóre specjalne wymagania, takie jak wybór długości fali (koloru) lub aplikacja bez migotania. 

Ze względu na różne rodzaje i rozmiary ferm zwierzęcych, oświetlenie do chowu drobiu jest obecnie projektowane w oparciu o oprawy ze stałym napięciem i okablowaniem zgodnym ze skalą terenu. W związku z tym ograniczenia dotyczące długości przewodów również musiałyby być brane pod uwagę przy równomierności ściemniania opraw. Ponadto należy w pełni uwzględnić cechy fizjologiczne drobiu, ponieważ zwierzęta są bardziej wrażliwe na temperaturę otoczenia i migotanie światła. Ma to szczególne znaczenie, gdyż na wzrost drobiu duży wpływ ma intensywność, czas trwania i spektrum ekspozycji na światło. Przy odpowiednim oświetleniu możemy stymulować ich apetyt, zwiększać spożycie pokarmu i przyspieszać wzrost. Dlatego konieczne jest zastosowanie zasilacza ściemniającego bez migotania, w celu stworzenia optymalnego oświetlenia.

Tradycyjne stałe napięcie do ściemnianych zasilaczy zazwyczaj wykorzystuje wyjścia PWM (modulacja szerokości impulsu), ale ściemnianie PWM często powoduje szumy i migotania. Aby rozwiązać ten problem, firma MEAN WELL opracowała zasilacz ściemnialny do LED bez migotania i stałego napięcia wyjściowego. Przede wszystkim ma to duży wpływ przy zmniejszeniu ryzyka paniki zwierząt w związku ze zmianami oświetlenia otoczenia. Jak również poprawia ich tempo wzrostu czy proces składania jaj. Oprócz zastosowań związanych z oświetleniem drobiu, konstrukcja bez migotania nadaje się również do obszarów o wyższych wymaganiach dotyczących stałego natężenia światła, takich jak studia fotograficzne, czytelnie, luksusowe butiki sprzedażowe oraz miejsca o wyższych wymaganiach dotyczących jakości oświetlenia.

Obecnie MEAN WELL oferuje zasilacze o trzech rodzajach mocy dla produktów oświetleniowych przy hodowli inwentarza żywego, dzięki temu klienci mają większy wybór w zależności od wymagań miejsca instalacji. Akceptowane są przez branżę głównie sterowniki ściemnialne 0-10 V w połączeniu z systemami sterowania oświetleniem do ściemniania. Ponadto cyfrowe sterowanie oświetleniem DALI można łączyć z produktami DAP-04. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość sterowania procesem oświetlenia, ustawienia różnych trybów świecenia, co pozwala nam zaspokoić szeroki wachlarz potrzeb dotyczących oświetlenia.

Zasilacze do oświetlenia stosowanego przy hodowli zwierząt:

Tabelka

Wykresy poziomu napięcia na wyjściu w trybie ściemniania:

Wykres

Zastosowanie w przykładowych aplikacjach:

apikacja

Dziękuję za uwagę.

Udostępnij:

Warto zobaczyć

Propozycje

Potrzebujesz pomocy?