Przyszłość i funkcjonowanie gospodarki w obliczu epidemii - COVID-19. - SHEMECK
logo

Przyszłość i funkcjonowanie gospodarki w obliczu epidemii - COVID-19.

Przyszłość i funkcjonowanie gospodarki w obliczu epidemii - COVID-19.

W obecnie panujących na świecie warunkach związanych z koronawirusem i sytuacji w jakiej zostaliśmy postawieni z dnia na dzień, zastanawiamy się co dalej? Pierwsze co nam przychodzi na myśl to ochrona zdrowia naszego i bliskich, to na pewno, ale co będzie dalej…? Jak sytuacja na rynku, co z firmami, przedsiębiorstwami, fabrykami, biznesami mniejszymi i większymi? Jak przestój w gospodarce wpłynie na nasze życie, budżety domowe, dalsze funkcjonowanie rynku pracy, przemysłu?

Na pewno po tym jak opadną pierwsze emocje, zastanowimy się jak się odnaleźć w nowych warunkach pracy, czy firma przetrwa, jakie poniesiemy koszty związane z zaistniałą sytuacją, czego się można będzie spodziewać wraz z czasowym zamknięciem firm, ograniczeniem produkcji, wyciszeniem gospodarki, przestojem fabryk. Jak długo to potrwa? Na pewno czasowy spadek produkcji, rosnące ceny - te kwestie są nieuniknione. Jak sobie z tym poradzimy i co zrobić aby przetrwać? Pytań jest wiele i tak samo wiele niewiadomych. Na pewno zaistniała sytuacja skłania do refleksji, ale o tym za chwilę.  

Pewnym jest, że  po czasie recesji, przyjdzie czas odbudowy, wzmożonej produkcji, i odrobienia zaległości. Każdy na tyle ile będzie miał funduszy i w jakiej kondycji będzie jego firma, będzie próbował wrócić do stanu sprzed epidemii. Na pewno wpływ na ilość i jakość wytwarzanych produktów oprócz czynnika ludzkiego będą miały moce przerobowe maszyn, ilości godzin jakie te maszyny będą pracowały i co za tym idzie obciążenie składowych elementów które zostały zastosowane. Zasilanie, elementy automatyki, sterowanie, elementy mechaniczne, serwomotory, silniki, itp. Po czasie przestoju i „odpoczynku” znów maszyny ruszą pełną parą, pracując 24h na dobę, czasami nawet z obciążeniem przekraczającym 100%.  Pojawia się ryzyko awarii i usterek z którymi przyjdzie się nam zmierzyć. Niestety usterka to kolejny nieplanowany przestój a tego na pewno nie chcemy i nie możemy sobie na to pozwolić. My ze swojej strony posiadając doświadczenie w projektowaniu rozwiązań w automatyce przemysłowej, staramy się naszym klientom zwrócić uwagę na spojrzenie przy doborze komponentów czy urządzeń właśnie z perspektywy: co by było gdyby? Wiele firm działa na zasadzie aby działało tu i teraz i jakoś to będzie, nie zakładając sytuacji ekstremalnych.

I tu właśnie jest miejsce do refleksji i wyciągnięcie wniosków na przyszłość, czy nie warto projektując wszelkiego rodzaju instalacje przemysłowe, linie produkcyjne, oświetlenie,  oraz dobierając poszczególne elementy maszyn, zainwestować w sprawdzony i solidny sprzęt o niskiej awaryjności, dużej wydajności a przede wszystkim wyprodukowanym z solidnych komponentów i materiałów. Stawiając tak sprawę już przy tworzeniu projektu mamy większą gwarancję, że w przypadku obecnego nagłego kryzysu gospodarczego, nasze urządzenia wytrzymają wysokie obciążenie w dłuższym czasie i nie narażą nas na nagłą niespodziewaną awarię i związanymi z tym dodatkowymi kosztami produkcji.

Uważamy, że te spostrzeżenia są godne uwagi i warto poświęcić im uwagę i czas. Ludzie często mając dużo na głowie i chcąc wygrać walkę z czasem działają na zasadzie tu i teraz aby szybciej załatwić kolejnego klienta i mieć temat z głowy. Nie wybiegają w przyszłość i nie stawiają swoim projektom wysokiej poprzeczki – takiej jak nagła i nieprzewidziana sytuacja w środowisku pracy,  przekładająca się na zwiększoną wydajność i obciążenie, awarię.  Polityka firmy SHEMECK oprócz nowoczesnych metod działania, profesjonalizmu oraz solidnego wykonania, stawia również na długofalowe rozwiązania i przemyślane projekty sprawdzające się w różnych, nawet skrajnych warunkach pracy. Założenia na etapie projektowania połączone z odpowiednim sprzętem pozwoli nam na zminimalizowanie poniesionych kosztów w skali czasu chociażby na serwis czy  przestoje produkcyjne. Warto zatem pochylić się nad tą kwestią i zastanowić się nad wdrożeniem rozwiązań które w pierwszej fazie pochłoną większe środki ale dadzą nam gwarancję że w nagłej, nieprzewidzianej sytuacji te koszty uda się zminimalizować. W dobie wszechobecnej konkurencji i walki z czasem, tym bardziej jest to istotna kwestia. Na pewno aby ten cel osiągnąć potrzebne jest doświadczenie, profesjonalizm oraz obeznanie się i poznanie możliwości sprzętu. Sprawdzony i profesjonalny sprzęt renomowanych marek, który może nie w 100% bo żaden sprzęt takiej gwarancji nam nie daje, ale na pewno w dużym stopniu przyczyni się do uniknięcia awarii instalacji czy procesów produkcyjnych a w przypadku wzmożonej pracy sprosta wysokim wymaganiom znajdą Państwo w naszej ofercie. Zasilacze Mean Well, Sieci przemysłowe MOXA, Schneider Electric, Modemy GSMSterownik PLC, UNITRONICS, Arduino

Udostępnij:

Warto zobaczyć

Propozycje

Potrzebujesz pomocy?